Fotoblog turystyczny

Karkonosze

Schronisko Samotnia nad Małym Stawem

Karkonosze zaliczają się bez wątpienia do najbardziej popularnych pasm górskich w Polsce. Należące do Sudetów pasmo od północy graniczy z Kotliną Jeleniogórską, od północnego wschodu z Rudawami Janowickimi, od wschodu z Kotliną Kamiennogórską, od południowego wschodu z Górami Kruczymi, od południa z Podgórzem Karkonoskim i od zachodu z Górami Izerskimi. Karkonosze położone są na terytorium Polski oraz Czech, są najwyższym pasmem górskim Sudetów oraz w całych Czechach. Najwyższym szczytem jest Śnieżka – 1602 metry nad poziomem morze. Śnieżka jest znakiem rozpoznawczym tego regionu oraz najbardziej obleganym przez turystów miejscem w tej części kraju.

Karkonosze posiadają imponującą sieć dobrze przygotowanych szlaków turystycznych, dzięki czemu idealnie nadają się na piesze lub rowerowe górski wycieczki. Poziom trudności szlaków jest umiarkowany, co pozwala również początkującym amatorom gór na bezproblemowe korzystanie. Jednocześnie szlaki turystyczne w Karkonoszach nie są monotonne, krajobrazy jakie można podziwiać podczas wędrówki są zdecydowanie bardziej atrakcyjne na tle pozostałych, niższych partii Sudetów. Przykładem alpejskiego krajobrazu typowego dla wysokich gór są Śnieżne Kotły. Przez Karkonosze prowadzi Główny Szlak Sudecki, rozpoczynający się w Górach Izerskich a kończący się w Górach Opawskich. Większość szlaków znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Ruch turystyczny w tym regionie koncentruje się głównie wokół dwóch miejscowości, jakimi są Karpacz oraz Szklarska Poręba. Obie miejscowości mają doskonale rozwiniętą bazę noclegową oraz zaplecze gastronomiczne, umożliwiające obsługę dużego ruchu turystycznego. Oprócz wspomnianej Śnieżki główne atrakcje turystyczne Karkonoszy to między innymi:

  • Szrenica
  • Śnieżne Kotły
  • Kocioł Łomniczki
  • Wodospad Szklarki
  • Wodospad Kamieńczyka
  • Zamek Chojnik

Warto także zobaczyć atrakcje turystyczne Karpacza oraz Szklarskiej Poręby.

GALERIA ZDJĘĆ – Karkonosze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.